  • BTD48-05S200S
BTD48-05S200S
advertisement
Manufacturer No:
BTD48-05S200S
Manufacturer:
Bellnix Co., Ltd.
HK JDW NO:
105-BTD48-05S200S
Package:
8-SMD Module, 7 Leads
Datasheet:
Description:
Quantity:
In Stock : 14502
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
BTD48-05S200S
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    8-SMD Module, 7 Leads
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C With Derating
  • Series
    BTD (10W)
  • Size / Dimension
    1.41Lx0.89W x 0.33 H 35.9mmx22.6mmx8.5mm
  • Feature
    Adjustable Output, Remote On/Off
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    7
  • Type
    Isolated Module
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    10W
  • Additional Feature
    LG-MAX
  • Technology
    HYBRID
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Number of Functions
    1
  • JESD-30 Code
    R-MDMA-G7
  • Number of Outputs
    1
  • Efficiency
    86%
  • Voltage - Isolation
    500V
  • Voltage - Input (Max)
    76V
  • Output Voltage
    5V
  • Voltage - Output 1
    5V
  • Voltage - Input (Min)
    36V
  • Input Voltage-Nom
    48V
  • Trim/Adjustable Output
    YES
  • Output Current
    2A
  • Output Power
    10W
  • Height
    23.1mm
  • Length
    36.4mm
  • Width
    22.6mm