  • BSP3-277-20KA-TN
BSP3-277-20KA-TN
advertisement
Manufacturer No:
BSP3-277-20KA-TN
Manufacturer:
Thomas Research Products
HK JDW NO:
824-BSP3-277-20KA-TN
Package:
Datasheet:
BSP3-277-20KA-TN
Description:
LIGHTING SURGE PROTECT 100-277V
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
BSP3-277-20KA-TN
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    4 Weeks
  • Mounting Type
    Free Hanging
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    BSP3
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Approval Agency
    CE, cURus, UL
  • Working Voltage
    277V
  • Number of Circuits
    1
  • Number of Poles
    3
  • Clamping Voltage
    1.5kV
  • Form
    Module Only
  • Voltage - Continuous Operating (Max) (MCOV)
    320VAC 420VDC