  • BSM400GA120DLCHOSA1
BSM400GA120DLCHOSA1
advertisement
Manufacturer No:
BSM400GA120DLCHOSA1
HK JDW NO:
376-BSM400GA120DLCHOSA1
Step5Bar-code shipping tag
BSM400GA120DLCHOSA1
    1200V
  • Current - Collector (Ic) (Max)
    625A
  • Turn On Time
    190 ns
  • Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
    2.6V @ 15V, 400A
  • Turn Off Time-Nom (toff)
    650 ns
  • Input Capacitance (Cies) @ Vce
    26nF @ 25V
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    52 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Number of Terminations
    5
    UNSPECIFIED
  • Pin Count
    5
  • JESD-30 Code
    R-XUFM-X5
  • Number of Elements
    1
  • Configuration
    Single
  • Power - Max
    2500W
  • Current - Collector Cutoff (Max)
    5mA