  • BR25010N-10SU-1.8
BR25010N-10SU-1.8
advertisement
Manufacturer No:
BR25010N-10SU-1.8
Manufacturer:
ROHM Semiconductor
HK JDW NO:
687-BR25010N-10SU-1.8
Package:
8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Datasheet:
BR25010N-10SU-1.8
Description:
Surface Mount Memory IC BR25010 1 kb kb
Quantity:
In Stock : 3627
Step5Bar-code shipping tag
BR25010N-10SU-1.8
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Copper, Tin
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
  • Number of Pins
    8
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    8
  • Technology
    CMOS
  • Voltage - Supply
    1.8V~5.5V
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Pitch
    1.27mm
  • Base Part Number
    BR25010
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Operating Supply Voltage
    5V
  • Interface
    SPI, Serial
  • Memory Size
    1Kb 128 x 8
  • Memory Type
    Non-Volatile
  • Clock Frequency
    3MHz
  • Supply Current-Max
    0.006mA