  • BR230-290C2-28V-037L
BR230-290C2-28V-037L
advertisement
Manufacturer No:
BR230-290C2-28V-037L
Manufacturer:
Microsemi Corporation
HK JDW NO:
523-BR230-290C2-28V-037L
Step5Bar-code shipping tag
BR230-290C2-28V-037L
  • Mount
    Flanges
  • Termination
    Plug
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -70°C
  • Max Voltage Rating (AC)
    208V
  • Max Current Rating
    10A
  • Max Voltage Rating (DC)
    28V
  • Coil Resistance
    290Ohm
  • Coil Current
    96.55mA
  • Coil Voltage (DC)
    28V