  • BP/ATC-40ID
BP/ATC-40ID
advertisement
Manufacturer No:
BP/ATC-40ID
HK JDW NO:
256-BP/ATC-40ID
Package:
Blade, ATO/ATC
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
BP/ATC-40ID
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    4 Weeks
  • Mount
    Holder
  • Mounting Type
    Holder
  • Package / Case
    Blade, ATO/ATC
  • Weight
    20.411657g
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    ATC®
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    0.760Lx0.207W x 0.492 H 19.30mmx5.25mmx12.50mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Color
    Orange
  • Voltage - Rated DC
    32V
  • Current Rating (Amps)
    40A
  • Current Rating
    40A
  • Voltage - Rated AC
    32V
  • Approval Agency
    UR
  • Fuse Type
    Automotive
  • Height
    5.25mm
  • Length
    19.3mm
  • Width
    5.2578mm