  • BLH335K122A072
BLH335K122A072
advertisement
Manufacturer No:
BLH335K122A072
HK JDW NO:
192-BLH335K122A072
Package:
Radial
Step5Bar-code shipping tag
BLH335K122A072
  • Package / Case
    Radial
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 105°C
  • Size / Dimension
    1.260" L x 0.709" W (32.00mm x 18.00mm)
  • Tolerance
    ±10%
  • Capacitance
    3.3 μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    13.5 mOhms
  • Lead Spacing
    1.083" (27.50mm)
  • Voltage Rating - DC
    1200V (1.2kV)
  • Features
    85C/85% Humidity, THB, Low ESR, Low ESL, Long Life