  • BLC10G27XS-400AVTZ
BLC10G27XS-400AVTZ
advertisement
Manufacturer No:
BLC10G27XS-400AVTZ
Manufacturer:
Ampleon USA Inc.
HK JDW NO:
38-BLC10G27XS-400AVTZ
Package:
SOT-1258-4
Datasheet:
Description:
BLC10G27XS-400AVT/SOT1258/TRAY
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
BLC10G27XS-400AVTZ
  • Package / Case
    SOT-1258-4
  • Supplier Device Package
  • Mfr
    Ampleon USA Inc.
  • Series
    BLC
  • Voltage - Rated
    65 V
  • Current Rating (Amps)
    2.8μA
  • Frequency
    2.496GHz ~ 2.69GHz
  • Current - Test
    750 mA
  • Transistor Type
    LDMOS (Dual), Common Source
  • Gain
    13.3dB
  • Power - Output
    400W
  • Noise Figure
  • Voltage - Test
    28 V