  • BK/S501-125-R
BK/S501-125-R
advertisement
Manufacturer No:
BK/S501-125-R
HK JDW NO:
255-BK/S501-125-R
Package:
5mm x 20mm
Datasheet:
Description:
Quantity:
In Stock : 17183
Step5Bar-code shipping tag
BK/S501-125-R
  • Package / Case
    5mm x 20mm
  • Series
    S501
  • Published
    2009
  • Size / Dimension
    0.205Diax0.787L 5.20mmx20.00mm
  • Current Rating (Amps)
    125mA
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Approval Agency
    CSA, cULus
  • Response Time
    Fast Blow
  • Fuse Type
    Cartridge, Ceramic
  • Breaking Capacity @ Rated Voltage
    1.5kA
  • Melting I2t
    0.0037
  • DC Cold Resistance
    12.3Ohms