  • BK/GMD-2.5A
BK/GMD-2.5A
advertisement
Manufacturer No:
BK/GMD-2.5A
HK JDW NO:
255-BK/GMD-2.5A
Package:
5mm x 20mm
Datasheet:
BK/GMD-2.5A
Description:
Quantity:
In Stock : 6752
Step5Bar-code shipping tag
BK/GMD-2.5A
  • Mounting Type
    Holder
  • Package / Case
    5mm x 20mm
  • Size / Dimension
    0.205Diax0.787L 5.20mmx20.00mm
  • Part Status
    Obsolete
  • Current Rating (Amps)
    2.5A
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Approval Agency
    CSA, UL
  • Response Time
    Slow Blow
  • Fuse Type
    Cartridge, Glass
  • Breaking Capacity @ Rated Voltage
    100A