  • BK/GMA-3.5A
BK/GMA-3.5A
advertisement
Manufacturer No:
BK/GMA-3.5A
HK JDW NO:
255-BK/GMA-3.5A
Package:
5mm x 20mm
Datasheet:
BK/GMA-3.5A
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
BK/GMA-3.5A
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Holder
  • Package / Case
    5mm x 20mm
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    GMA
  • Size / Dimension
    0.205Diax0.787L 5.20mmx20.00mm
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Current Rating (Amps)
    3.5A
  • Voltage - Rated AC
    125V
  • Approval Agency
    CCC, CSA, MITI, UL
  • Response Time
    Fast Blow
  • Fuse Type
    Cartridge, Glass
  • Breaking Capacity @ Rated Voltage
    10kA
  • Melting I2t
    13
  • DC Cold Resistance
    0.03Ohms