  • BK/C519-1.25A
BK/C519-1.25A
advertisement
Manufacturer No:
BK/C519-1.25A
HK JDW NO:
255-BK/C519-1.25A
Package:
2AG, 5mm x 15mm
Datasheet:
BK/C519-1.25A
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
BK/C519-1.25A
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Holder
  • Package / Case
    2AG, 5mm x 15mm
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    C519
  • Size / Dimension
    0.205Diax0.571L 5.20mmx14.50mm
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Current Rating (Amps)
    1.25A
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Approval Agency
    CSA, UL
  • Response Time
    Slow Blow
  • Fuse Type
    Cartridge, Glass
  • Breaking Capacity @ Rated Voltage
    100A
  • Melting I2t
    22.961
  • DC Cold Resistance
    0.13Ohms