  • BK/ABC-BV-25-R
BK/ABC-BV-25-R
advertisement
Manufacturer No:
BK/ABC-BV-25-R
HK JDW NO:
255-BK/ABC-BV-25-R
Datasheet:
BK/ABC-BV-25-R
Step5Bar-code shipping tag
BK/ABC-BV-25-R
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Size / Dimension
    0.266Diax1.292L 6.76mmx32.82mm
  • Voltage - Rated DC
    125V
  • Current Rating (Amps)
    25A
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Approval Agency
    CSA, UR
  • Breaking Capacity @ Rated Voltage
    200A AC 400A DC
  • Melting I2t
    839.3
  • DC Cold Resistance
    0.0028Ohms