  • BK/ABC-20-R
BK/ABC-20-R
advertisement
Manufacturer No:
BK/ABC-20-R
HK JDW NO:
255-BK/ABC-20-R
Datasheet:
BK/ABC-20-R
Description:
Quantity:
In Stock : 11097
Step5Bar-code shipping tag
BK/ABC-20-R
  • Mounting Type
    Holder
    ABC
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.250Diax1.250L 6.35mmx31.75mm
  • Voltage - Rated DC
    125V
  • Current Rating (Amps)
    20A
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Breaking Capacity @ Rated Voltage
    400A AC 10kA DC