  • BK1/TDC10-500-R
BK1/TDC10-500-R
advertisement
Manufacturer No:
BK1/TDC10-500-R
HK JDW NO:
255-BK1/TDC10-500-R
Package:
3AB, 3AG, 1/4 x 1-1/4
Datasheet:
BK1/TDC10-500-R
Description:
Quantity:
In Stock : 1937
Step5Bar-code shipping tag
BK1/TDC10-500-R
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
  • Package / Case
    3AB, 3AG, 1/4 x 1-1/4
  • Series
    TDC10
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    0.250Diax1.252L 6.35mmx31.80mm
  • Part Status
    Active
  • Current Rating (Amps)
    500mA
  • Current Rating
    500mA
  • Voltage - Rated AC
    750V
  • Fuse Type
    Cartridge, Glass
  • Breaking Capacity @ Rated Voltage
    5A
  • Length
    31.8008mm