  • BK1/GMA-3.15-R
BK1/GMA-3.15-R
advertisement
Manufacturer No:
BK1/GMA-3.15-R
HK JDW NO:
255-BK1/GMA-3.15-R
Package:
5mm x 20mm
Datasheet:
BK1/GMA-3.15-R
Description:
Quantity:
In Stock : 4222
Step5Bar-code shipping tag
BK1/GMA-3.15-R
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Package / Case
    5mm x 20mm
  • Series
    GMA
  • Size / Dimension
    0.205Diax0.787L 5.20mmx20.00mm
  • Part Status
    Active
  • Current Rating (Amps)
    3.15A
  • Voltage - Rated AC
    125V
  • Approval Agency
    CSA, PSE, UL
  • Fuse Type
    Cartridge, Glass
  • Breaking Capacity @ Rated Voltage
    10kA
  • Melting I2t
    9.7
  • DC Cold Resistance
    0.036Ohms