  • BK-S505SC-3.15-R
BK-S505SC-3.15-R
advertisement
Manufacturer No:
BK-S505SC-3.15-R
HK JDW NO:
255-BK-S505SC-3.15-R
Package:
5mm x 20mm (Axial)
Datasheet:
BK-S505SC-3.15-R
Step5Bar-code shipping tag
BK-S505SC-3.15-R
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    5mm x 20mm (Axial)
  • Series
    S505
  • Size / Dimension
    0.205Diax0.787L 5.20mmx20.00mm
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Resistance
    30.5mOhm
  • Current Rating (Amps)
    3.15A
  • Current Rating
    3.15A
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Approval Agency
    BSI, CCC/CQC, CSA, cURus, IMQ, KC, PSE/JET, SEMKO, VDE
  • Response Time
    Slow Blow
  • Fuse Type
    Cartridge, Ceramic
  • Breaking Capacity @ Rated Voltage
    1.5kA
  • Melting I2t
    36.6
  • DC Cold Resistance
    0.0305Ohms
  • Length
    19.9898mm