  • BFC247086334
BFC247086334
advertisement
Manufacturer No:
BFC247086334
HK JDW NO:
886-BFC247086334
Datasheet:
BFC247086334
Description:
VISHAY BFC247086334 Film Capacitor, 0.33 F, 100 V, MKT470 Series,5%, Radial Leaded, PET (Polyester)
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
BFC247086334
    WIRE
  • Number of Pins
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.283Lx0.236W 7.20mmx6.00mm
  • Tolerance
    ±5%
    General Purpose
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 63
  • Capacitance
    0.33μF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Depth
    6mm
  • Voltage - Rated AC
    63V
  • Lead Pitch
    5mm
  • Lead Spacing
    0.500 12.70mm
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Height
    11mm
  • Height Seated (Max)
    0.728 18.50mm