  • BFC246959333
BFC246959333
advertisement
Manufacturer No:
BFC246959333
HK JDW NO:
886-BFC246959333
Datasheet:
BFC246959333
Description:
Film Capacitors .033uF 5% 400volts
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
BFC246959333
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Size / Dimension
    0.492Lx0.181W 12.50mmx4.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 220
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.033μF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Packing Method
    TR, 20 INCH
  • Voltage - Rated AC
    220V
  • Lead Pitch
    10mm
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Size Code
    4918
  • Height Seated (Max)
    0.728 18.50mm
  • Length
    12.5mm
  • Width
    4.6mm