  • BFC246804225
BFC246804225
advertisement
Manufacturer No:
BFC246804225
HK JDW NO:
886-BFC246804225
Datasheet:
BFC246804225
Description:
MKT468 2.2μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 100V-DC 63V-AC Polyester, Metallized Through Hole
Quantity:
In Stock : 1304
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
BFC246804225
    Radial
  • Number of Pins
    2
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    MKT468
  • Size / Dimension
    0.689Lx0.276W 17.50mmx7.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    2.2μF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Depth
    7mm
  • Voltage - Rated AC
    63V
  • Lead Pitch
    15mm
  • Lead Length
    3.5mm
  • Lead Spacing
    0.591 15.00mm
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Height Seated (Max)
    0.630 16.00mm
  • Length
    17.5006mm
  • Width
    17.5mm