  • BFC238362122
BFC238362122
advertisement
Manufacturer No:
BFC238362122
HK JDW NO:
886-BFC238362122
Datasheet:
BFC238362122
Description:
MMKP383 1200pF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 2kV-DC 700V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
BFC238362122
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.689Lx0.197W 17.50mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    High Pulse, DV/DT
  • Additional Feature
    FLAME PROOF, RATED AC VOLTAGE (V): 700
  • HTS Code
  • Capacitance
    1200pF
  • Voltage - Rated DC
    2kV
  • Packing Method
    TR
  • Voltage - Rated AC
    700V
  • Lead Pitch
    15mm
  • Lead Spacing
    0.591 15.00mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    2000V
  • Size Code
    6920
  • Height Seated (Max)
    0.433 11.00mm
  • Length
    17.5mm