  • BFC238361912
BFC238361912
advertisement
Manufacturer No:
BFC238361912
HK JDW NO:
886-BFC238361912
Datasheet:
BFC238361912
Description:
MMKP383 9100pF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 2kV-DC 700V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
BFC238361912
    Polypropylene (PP), Metallized
  • Weight
    3.299998g
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.689Lx0.394W 17.50mmx10.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Capacitance
    9100pF
  • Voltage - Rated DC
    2kV
  • Packing Method
    Box
  • Voltage - Rated AC
    700V
  • Lead Pitch
    15mm
  • Lead Spacing
    0.591 15.00mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    2000V
  • Size Code
    6939
  • Height Seated (Max)
    0.650 16.50mm
  • Length
    17.5mm
  • Width
    10mm