  • BFC238350133
BFC238350133
advertisement
Manufacturer No:
BFC238350133
HK JDW NO:
886-BFC238350133
Datasheet:
BFC238350133
Description:
CAP FILM 0.013UF 5% 1.6KVDC RAD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
BFC238350133
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    0.689Lx0.394W 17.50mmx10.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    High Pulse, DV/DT
  • Additional Feature
    FLAME PROOF, RATED AC VOLTAGE (V): 550
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.013μF
  • Voltage - Rated DC
    1.6kV
  • Voltage - Rated AC
    550V
  • Lead Pitch
    15mm
  • Lead Spacing
    0.591 15.00mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1600V
  • Size Code
    6939
  • Height Seated (Max)
    0.650 16.50mm
  • Length
    17.5mm
  • Width
    10mm