  • BFC237875123
BFC237875123
advertisement
Manufacturer No:
BFC237875123
HK JDW NO:
886-BFC237875123
Datasheet:
BFC237875123
Description:
MKP/MKP378 0.012μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 1kV-DC 300V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
BFC237875123
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
    Polypropylene (PP), Metallized
  • Weight
    1.000001g
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    MKP/MKP378
  • Size / Dimension
    1.024Lx0.236W 26.00mmx6.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Long Life
    PC Pins
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    0.012μF
  • Voltage - Rated DC
    1kV
  • Voltage - Rated AC
    300V
  • Lead Pitch
    22.5044mm
  • Lead Spacing
    0.886 22.50mm
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Diameter
    7mm
  • Height Seated (Max)
    0.728 18.50mm
  • Length
    17.5mm
  • Width
    5.9944mm