  • BFC237459182
BFC237459182
advertisement
Manufacturer No:
BFC237459182
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-BFC237459182
Datasheet:
BFC237459182
Description:
1.8nF Film Capacitor 5% Radial Radial 400V-DC 160V-AC
Step5Bar-code shipping tag
BFC237459182
    Select All
  • Lead Free
    Lead Free
  • Tolerance
    5%
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    1.8nF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Voltage - Rated AC
    160V
  • Lead Pitch
    7.5mm