  • BFC2373EF684MF
BFC2373EF684MF
advertisement
Manufacturer No:
BFC2373EF684MF
HK JDW NO:
886-BFC2373EF684MF
Datasheet:
BFC2373EF684MF
Description:
MKT373M 0.68μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 250V-DC 63V-AC Polyester, Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
BFC2373EF684MF
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.689Lx0.236W 17.50mmx6.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    0.68μF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Voltage - Rated AC
    63V
  • Lead Pitch
    15.0114mm
  • Lead Spacing
    0.591 15.00mm
  • Height Seated (Max)
    0.472 12.00mm
  • Length
    17.5006mm
  • Width
    5.9944mm