  • BFC237323684
BFC237323684
advertisement
Manufacturer No:
BFC237323684
HK JDW NO:
886-BFC237323684
Datasheet:
BFC237323684
Description:
MKT373 0.68μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 100V-DC 63V-AC Polyester, Metallized
Step5Bar-code shipping tag
BFC237323684
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.689Lx0.197W 17.50mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Capacitance
    0.68μF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Voltage - Rated AC
    63V
  • Lead Spacing
    0.591 15.00mm
  • Height Seated (Max)
    0.433 11.00mm