  • BFC236911824
BFC236911824
advertisement
Manufacturer No:
BFC236911824
HK JDW NO:
886-BFC236911824
Datasheet:
BFC236911824
Description:
MKT369 0.82μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 63V-DC 40V-AC Polyester, Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
BFC236911824
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Series
    MKT369
  • Size / Dimension
    0.492Lx0.217W 12.50mmx5.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    0.82μF
  • Voltage - Rated DC
    63V
  • Voltage - Rated AC
    40V
  • Lead Pitch
    10.0076mm
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Height Seated (Max)
    0.421 10.70mm
  • Length
    12.4968mm
  • Width
    5.5118mm