  • BFC236857224
BFC236857224
advertisement
Manufacturer No:
BFC236857224
HK JDW NO:
886-BFC236857224
Datasheet:
BFC236857224
Description:
MKT368 0.22μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 400V-DC 220V-AC Polyester, Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
BFC236857224
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Size / Dimension
    1.024Lx0.248W 26.00mmx6.30mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    0.22μF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Voltage - Rated AC
    220V
  • Lead Pitch
    22.5044mm
  • Lead Spacing
    0.886 22.50mm
  • Height Seated (Max)
    0.728 18.50mm
  • Length
    26.0096mm
  • Width
    6.2992mm