  • BFC233922684
BFC233922684
advertisement
Manufacturer No:
BFC233922684
HK JDW NO:
886-BFC233922684
Datasheet:
BFC233922684
Description:
Cap Film 0.68uF 310VAC PP 20% (26 X 8.5 X 18mm) Radial 22.5mm 110°C Loose in Box
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
BFC233922684
    Polypropylene (PP), Metallized
  • Weight
    5.500006g
  • Operating Temperature
    -55°C~110°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    1.024Lx0.335W 26.00mmx8.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    PC Pins
  • ECCN Code
    EAR99
  • Applications
    Automotive; EMI, RFI Suppression
  • Additional Feature
    IEC60384-14
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.68μF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Depth
    8.5mm
  • Voltage - Rated AC
    310V
  • Lead Pitch
    22.5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Lead Spacing
    0.886 22.50mm
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Height
    8.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.709 18.00mm
  • Length
    26mm