  • BFC233842825
BFC233842825
advertisement
Manufacturer No:
BFC233842825
HK JDW NO:
886-BFC233842825
Datasheet:
BFC233842825
Description:
MKP338 4 8.2μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 800V-DC 300V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
BFC233842825
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Series
    MKP338 4
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    2.402Lx0.846W 61.00mmx21.50mm
  • Tolerance
    ±10%
    PC Pins
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    EMI, RFI Suppression
  • Capacitance
    8.2μF
  • Voltage - Rated DC
    800V
  • Voltage - Rated AC
    300V
  • Lead Pitch
    55mm
  • Height Seated (Max)
    1.516 38.50mm
  • Length
    61.0108mm
  • Width
    21.4884mm