  • BFC233827105
BFC233827105
advertisement
Manufacturer No:
BFC233827105
HK JDW NO:
886-BFC233827105
Datasheet:
BFC233827105
Description:
MKP338 2 1μF Film Capacitor ±20% Radial PC Pins 630V-DC 310V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
BFC233827105
  • Operating Temperature
    -55°C~110°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    MKP338 2
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    1.024Lx0.394W 26.00mmx10.00mm
  • Tolerance
    ±20%
    PC Pins
  • Max Operating Temperature
    110°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    EMI, RFI Suppression
  • Capacitance
    1μF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Depth
    10mm
  • Voltage - Rated AC
    310V
  • Lead Pitch
    22.5mm
  • Lead Spacing
    0.886 22.50mm
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Height Seated (Max)
    0.768 19.50mm
  • Length
    26.0096mm
  • Width
    10.0076mm