  • BB4X24-SB/2SC-LHS
BB4X24-SB/2SC-LHS
advertisement
Manufacturer No:
BB4X24-SB/2SC-LHS
Manufacturer:
Artery
HK JDW NO:
2-BB4X24-SB/2SC-LHS
Package:
Datasheet:
Description:
BETTER BURIED CLOSURE KIT 4X24
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
BB4X24-SB/2SC-LHS
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    3 Weeks
  • Published
    2010
  • Part Status
    Discontinued
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Buried Closure Splice Kit, Re-Enterable
  • Number of Cable Pairs
    200 Pairs @ 22 AWG, 400 Pairs @ 24 AWG
  • Sheath Opening
    17.00 (431.8mm)
  • Length - Overall
    30.00 762.0mm
  • Diameter - Inside
    4.000 (101.60mm)