  • BB3X24-SB/2SC-LHS
BB3X24-SB/2SC-LHS
advertisement
Manufacturer No:
BB3X24-SB/2SC-LHS
Manufacturer:
Artery
HK JDW NO:
2-BB3X24-SB/2SC-LHS
Package:
Datasheet:
Description:
BETTER BURIED CLOSURE KIT 3X24
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
BB3X24-SB/2SC-LHS
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    3 Weeks
  • Published
    2010
  • Series
    Better Buried
  • Part Status
    Discontinued
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Buried Closure Splice Kit, Re-Enterable
  • Number of Cable Pairs
    100 Pairs @ 22 AWG, 200 Pairs @ 24 AWG
  • Sheath Opening
    17.00 (431.8mm)
  • Length - Overall
    28.00 711.2mm
  • Diameter - Inside
    3.000 (76.20mm)