  • BB-SD-50A-24
BB-SD-50A-24
advertisement
Manufacturer No:
BB-SD-50A-24
Manufacturer:
B&B SmartWorx, Inc.
HK JDW NO:
116-BB-SD-50A-24
Package:
Datasheet:
BB-SD-50A-24
Description:
Quantity:
In Stock : 13629
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
BB-SD-50A-24
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -10°C~60°C With Derating
  • Series
    SD-50 (50W)
  • Size / Dimension
    6.26Lx3.82W x 1.50 H 159.0mmx97.0mmx38.0mm
  • Part Status
    Discontinued
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Enclosed
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    50W
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE
  • Efficiency
    74%
  • Voltage - Isolation
    1.5kV
  • Voltage - Input (Max)
    18V
  • Voltage - Output 1
    24V
  • Voltage - Input (Min)
    9.2V
  • Current - Output (Max)
    2.1A