  • B82721K2122N020
B82721K2122N020
advertisement
Manufacturer No:
B82721K2122N020
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B82721K2122N020
Package:
Vertical, 4 PC Pin
Datasheet:
B82721K2122N020
Description:
Common Mode Chokes / Filters 6.8mH 1.2A 30% 18.2x13.2mm
Step5Bar-code shipping tag
B82721K2122N020
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Vertical, 4 PC Pin
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tray
  • Published
    2011
  • Series
    B82721
  • Size / Dimension
    0.717Lx0.520W 18.20mmx13.20mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Approval Agency
    ENEC, UR, VDE
  • Filter Type
    Power Line
  • Number of Lines
    2
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    280mOhm Typ
  • Current Rating (Max)
    1.2A
  • Inductance @ Frequency
    6.8mH @ 10kHz
  • Height (Max)
    0.823 20.90mm