  • B82478A1333M000
B82478A1333M000
advertisement
Manufacturer No:
B82478A1333M000
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B82478A1333M000
Package:
SMD/SMT
Step5Bar-code shipping tag
B82478A1333M000
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    SMD/SMT
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    11.6mm
  • Military Standard
    Not
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Inductance
    33 μH
  • Test Frequency
    10kHz
  • Max DC Current
    2.3A
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    120mOhm
  • Inductance Tolerance
    20%
  • Inductance-Nom (L)
    33 µH
  • DC Current
    2.3A
  • RMS Current (Irms)
    2.3A
  • Length
    14mm