  • B82462G4682M000
B82462G4682M000
advertisement
Manufacturer No:
B82462G4682M000
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B82462G4682M000
Package:
Nonstandard
Datasheet:
B82462G4682M000
Step5Bar-code shipping tag
B82462G4682M000
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    B82462G4
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.248Lx0.248W 6.30mmx6.30mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    1.65A
  • Shielding
    Shielded
  • Inductance
    6.8μH
  • DC Resistance (DCR)
    50mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    1.5A
  • Height Seated (Max)
    0.118 3.00mm