  • B82442H1475K
B82442H1475K
advertisement
Manufacturer No:
B82442H1475K
HK JDW NO:
3410-B82442H1475K
Package:
Datasheet:
Description:
B82442H1475K datasheet pdf and Fixed Inductors product details from EPCOS stock available at Utmel
Step5Bar-code shipping tag
B82442H1475K
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
    2
  • Weight
    480.014126mg
  • Packaging
    Cut Tape
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e1
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Resistance
    62.4Ohm
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu)
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Composition
    Wirewound
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, 13 Inch
  • Shielding
    Unshielded
  • Depth
    5.3mm
  • Construction
    Flame Retardant
  • Current Rating
    50mA
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Metric)
    5750
  • Case Code (Imperial)
    2220
  • Inductance
    4.7 mH
  • Test Frequency
    252kHz
  • Max DC Current
    50mA
  • Frequency - Self Resonant
    900kHz
    30
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Q Factor
    30
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    62.4Ohm
  • Inductance Tolerance
    10%
  • Inductance-Nom (L)
    4700 µH
  • DC Current
    50mA
  • Series Resistance
    62.4Ohm
  • Height
    5mm
  • Height Seated (Max)
    5.0038mm
  • Length
    5.588mm
  • Width
    5.6mm