  • B82422A3560K108
B82422A3560K108
advertisement
Manufacturer No:
B82422A3560K108
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B82422A3560K108
Package:
SMD/SMT
Step5Bar-code shipping tag
B82422A3560K108
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    SMD/SMT
  • Terminal Shape
    J BEND
  • Material - Core
    Ceramic
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Silver (Ag)
  • Composition
    Wirewound
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, Blister, 13 Inch
  • Shielding
    Unshielded
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Rectangular
  • Current Rating
    500mA
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Inductance
    56 nH
  • Test Frequency
    10MHz
  • Frequency - Self Resonant
    1.2GHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    26
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Case/Size Code
    1210
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    200mOhm
  • Rated Current-Max
    0.5A
  • Inductance-Nom (L)
    0.056 μH
  • Special Feature
    Q IS MEASURED AT: 50 MHZ
  • Length
    3.2004mm
  • Width
    2.4892mm