  • B81141C1103M189
B81141C1103M189
advertisement
Manufacturer No:
B81141C1103M189
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B81141C1103M189
Package:
Radial
Datasheet:
B81141C1103M189
Description:
B81141 10000pF Film Capacitor ±20% Radial PC Pins 440V-AC Polyester, Metallized
Step5Bar-code shipping tag
B81141C1103M189
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Dielectric Material
    Polyester, Metallized
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    B81141
  • Size / Dimension
    0.709Lx0.197W 18.00mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    PC Pins
  • Applications
    EMI, RFI Suppression
  • Capacitance
    10000pF
  • Voltage - Rated AC
    440V
  • Lead Spacing
    0.591 15.00mm
  • Height Seated (Max)
    0.413 10.50mm