  • B81123C1152M189
B81123C1152M189
advertisement
Manufacturer No:
B81123C1152M189
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B81123C1152M189
Package:
Radial
Datasheet:
B81123C1152M189
Description:
1.5nF Film Capacitor 20% Radial 3kV-DC 250V-AC Polypropylene Through Hole
Quantity:
In Stock : 4967
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
B81123C1152M189
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    Polypropylene
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 250; REFERENCE STANDARD: IEC60384-14, SAFETY CLASS Y1
  • HTS Code
  • Capacitance
    1.5nF
  • Voltage - Rated DC
    3kV
  • Packing Method
    TR
  • Depth
    6mm
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Lead Pitch
    15mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PP
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    3000V
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Size Code
    7124
  • Height
    11mm
  • Height Seated (Max)
    10.9982mm
  • Length
    18mm
  • Width
    5.9944mm