  • B81123C1152M000
B81123C1152M000
advertisement
Manufacturer No:
B81123C1152M000
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B81123C1152M000
Datasheet:
B81123C1152M000
Description:
Cap Film Suppression Y1 0.0015uF 250VAC PP 20% (18 X 6 X 11mm) Radial 15mm 100C Bulk
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
B81123C1152M000
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Surface Mount
    NO
  • Dielectric Material
    Polypropylene (PP), Metallized
  • Operating Temperature
    -40°C~110°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    B81123
  • Size / Dimension
    0.709Lx0.236W 18.00mmx6.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    PC Pins
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Applications
    EMI, RFI Suppression
  • Additional Feature
    IEC60384-14
  • HTS Code
  • Capacitance
    1500pF
  • Terminal Pitch
    15mm
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Voltage - Rated AC
    500V
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Lead Spacing
    0.591 15.00mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    3000V
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    750V
  • Height Seated (Max)
    0.433 11.00mm
  • Length
    18mm
  • Width
    11mm