  • B72210S0321K392
B72210S0321K392
advertisement
Manufacturer No:
B72210S0321K392
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B72210S0321K392
Package:
Disc 10mm
Datasheet:
B72210S0321K392
Description:
10MM, 320VAC, 10%, STANDARD
Step5Bar-code shipping tag
B72210S0321K392
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Disc 10mm
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C TA
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Series
    StandarD
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Circuits
    1
  • Capacitance @ Frequency
    185pF @ 1kHz
  • Varistor Voltage (Max)
    561V
  • Energy
    50J
  • Varistor Voltage (Min)
    459V
  • Varistor Voltage (Typ)
    510V
  • Maximum AC Volts
    320V
  • Maximum DC Volts
    420V