  • B58035U7105M062
B58035U7105M062
advertisement
Manufacturer No:
B58035U7105M062
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B58035U7105M062
Package:
Stacked SMD, 4 J-Lead
Datasheet:
B58035U7105M062
Description:
CeraLink™ FA 1μF 700V Ceramic Capacitor ±20% 0.228Lx0.289W 5.80mmx7.34mm -40°C~150°C Low ESL (Stacked), High Temperature Surface Mount, MLCC Stacked SMD, 4 J-Lead
Quantity:
In Stock : 7452
Step5Bar-code shipping tag
B58035U7105M062
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    Stacked SMD, 4 J-Lead
  • Operating Temperature
    -40°C~150°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Series
    CeraLink™ FA
  • Size / Dimension
    0.228Lx0.289W 5.80mmx7.34mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Feature
    Low ESL (Stacked), High Temperature
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Applications
    Automotive, SMPS Filtering
  • Voltage - Rated
    700V
  • Capacitance
    1μF
  • Lead Style
    J-Lead
  • Thickness (Max)
    0.378 9.60mm