  • B57164K0333J000
B57164K0333J000
advertisement
Manufacturer No:
B57164K0333J000
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B57164K0333J000
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
NTC THERMISTOR Tolerance:5% Bulk
Step5Bar-code shipping tag
B57164K0333J000
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Package / Case
    Radial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Number of Pins
    2
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Resistance
    33000Ohm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Depth
    5mm
  • Resistor Type
    NTC THERMISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.45W