  • B45197A5476K409V10
B45197A5476K409V10
advertisement
Manufacturer No:
B45197A5476K409V10
HK JDW NO:
417-B45197A5476K409V10
Package:
2917
Datasheet:
Description:
47μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 150mOhm 2917
Step5Bar-code shipping tag
B45197A5476K409V10
  • Package / Case
    2917
  • Tolerance
    10%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    47μF
  • Case Code (Metric)
  • Case Code (Imperial)
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    150mOhm
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Current - Leakage
    11.8μA
  • Height
    3.1mm