  • B43851A9106M000
B43851A9106M000
advertisement
Manufacturer No:
B43851A9106M000
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B43851A9106M000
Description:
10μF Capacitor 20% Bulk 80mA 5mm Radial
Quantity:
In Stock : 8538
Step5Bar-code shipping tag
B43851A9106M000
    Select All
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Capacitance
    10μF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Lead Pitch
    5mm
  • Capacitor Type
    ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    18Ohm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Leakage Current
    0.135mA
  • Ripple Current
    80mA
  • Life (Hours)
    3000 hours
  • Tan Delta
    0.2
  • Diameter
    10mm
  • Length
    20mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Package / Case
    Radial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Dielectric Material
    ALUMINUM (WET)
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    20%