  • B43601A2188M087
B43601A2188M087
advertisement
Manufacturer No:
B43601A2188M087
HK JDW NO:
769-B43601A2188M087
Description:
1.8mF Capacitor 20% 4.28A 10mm Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
B43601A2188M087
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Length
    50mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    1.8mF
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Packing Method
    CARDBOARD
  • Lead Pitch
    10mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    55mOhm
  • Leakage Current
    2.32959mA
  • Ripple Current
    4.28A
  • Diameter
    30mm