  • B43584D4338M003
B43584D4338M003
advertisement
Manufacturer No:
B43584D4338M003
Manufacturer:
EPCOS (TDK)
HK JDW NO:
258-B43584D4338M003
Package:
Datasheet:
B43584D4338M003
Description:
Capacitor 20% Bulk
Step5Bar-code shipping tag
B43584D4338M003
  • Polarity
    Polar
  • Voltage
    350VDC
  • Product Height (mm)
    105.7
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Number of Terminals
    2
  • Product Weight (g)
    440
  • ECCN (US)
    EAR99
  • Capacitance Value
    3300uF
  • ESR (Ohm)
    0.032
  • Equivalent Series Resistance Type
    Low
  • Maximum Impedance (Ohm)
    0.038@20°C@10kHz
  • IR (mA)
  • Lifetime (h)
  • Mounting
    Stud Mount
  • Size (mm)
    64.3 X 105.7
  • Minimum Operating Temperature (°C)
    -25
  • Maximum Operating Temperature (°C)
    85
  • Product Diameter (mm)
    64.3
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    20%